Vänligen ta kontakt med nedanstående formulär:

Mitt ärende gäller

Hittegods

Hittade föremål levereras till närmaste hittegodsavdelning.

Kontor

Måndag till fredag: kl. 9-15. (Lunchpaus 11-11.30)

Nuijamiestentie 7
00400 Helsinki

09 477 80 360
toimisto@lahitaksi.fi

Ingen taxibeställningar.

Lähitaksi Oy
Nuijamiestentie 7
00400 Helsinki
Y: 0220285-3
 

Personal

Juha Pentikäinen

VD

juha.pentikainen@lahitaksi.fi

09 477 80 320
040 865 0988

Caj Rautelin

affärschef

caj.rautelin@lahitaksi.fi

09 477 80 331

Ilkka Kivisilta

ilkka.kivisilta@lahitaksi.fi

+358 50 380 7754

Harri Matveinen

chef produktion

harri.matveinen@lahitaksi.fi

09 477 80 329

Sakari Lauriala

kommunikationschef

sakari.lauriala@lahitaksi.fi

050 433 4230

Sanna Salminen

försäljning och marknadsföringschef

sanna.salminen@lahitaksi.fi

09 477 80 335

Tuomo Antikainen

marknadsföringschef

tuomo.antikainen@lahitaksi.fi

09 477 80 379

Jussi Suoverinaho

planering

jussi.suoverinaho@lahitaksi.fi

09 477 80 327

Mika Rautio

systemet specialist

mika.rautio@lahitaksi.fi

09 477 80 321

Jukka Setälä

bil enhet logistik, teknisk support

jukka.setala@lahitaksi.fi

09 477 80 321

Tanja Tervalahti

utbildningskoordinator

tanja.tervalahti@lahitaksi.fi

09 477 80 390

Försäljning

myynti@lahitaksi.fi

0100 84262

Ville Tuovinen

ville.tuovinen@lahitaksi.fi

09 477 80 341

Feedback och kvalitetskontrol

laadunvalvonta@lahitaksi.fi

09 477 80 344 ma-pe 9-14

Janne Rantala

janne.j.rantala@lahitaksi.fi

0947780363

HR

hr@lahitaksi.fi

09 477 80 323

Ekonomisk förvaltning

taloushallinto@lahitaksi.fi

09 477 80 324