Asiakastiedustelut ja palautteet pyydämme lähettämään alla olevalla palautelomakkeella:

Löytötavarat

Lähitaksissa ei säilytetä autoihin jääneitä tavaroita. Kuljettajat toimittavat löytötavarat löytötavaratoimistoihin. Löytötavaroista voit kysyä myös: palaute@lahitaksi.fi tai tilausvälityskeskuksestamme: p. 0100 7300 (1,25 € + 0,25 € / 10 s + pvm).

Lähitaksin toimisto palvelee Lähitaksin autoilijoita ja kuljettajia sekä Lähitaksin maksukorttiasiakkaita.

  • Autoilija- ja kuljettajasopimukset
  • Lähitaksin alueen kuljettajien ID-kortit
  • Lähitaksin maksukortit (tilaukset, sopimukset, laskutus)
  • Maksuliikenne (kuntakortit, Lähitaksikortit)
  • Autolaitenoudot

Taksitilauksia sekä löytötavaroita koskevissa asioissa ota yhteyttä tilausvälityskeskukseemme: p. 0100 7300 (1,25 € + 0,25 € / 10 s + pvm) tai sähköpostilla: palaute@lahitaksi.fi.
 

Osoite:

Lähitaksi Oy
Nuijamiestentie 7
00400 Helsinki
Y: 0220285-3


Toimisto avoinna:

Arkisin: 8.00 - 16.00.

09 477 80 360   (ei taksitilauksia, ei asiakastiedusteluja)
Fax: 09 477 80 340

toimisto (at) lahitaksi.fi

 

Kela-maksuliikennettä koskevat yhteydenotot:

kela@lahitaksi.fi
09 477 80 333 (ei taksitilauksia, ei asiakastiedusteluja)

 

Henkilöstö

Juha Pentikäinen

toimitusjohtaja

juha.pentikainen@lahitaksi.fi

09 477 80 320
040 865 0988

Caj Rautelin

myynti, laatu

caj.rautelin@lahitaksi.fi

09 477 80 331

Harri Matveinen

tuotantopäällikkö

harri.matveinen@lahitaksi.fi

09 477 80 329

Heidi Säynäjoki

markkinointi, viestintä

heidi.saynajoki@lahitaksi.fi

09 477 80 350

Jussi Suoverinaho

suunnittelu

jussi.suoverinaho@lahitaksi.fi

09 477 80 327 (suora)
09 477 80 321

Mika Rautio

autolaitteiden hallinta

mika.rautio@lahitaksi.fi

09 477 80 345 (suora)
09 477 80 321

Janne Rantala

ICT

janne.rantala@lahitaksi.fi

09 477 80 319

Mika Kotaviita

HR

mika.kotaviita@lahitaksi.fi

09 477 80 323

Taloushallinto

taloushallinto@lahitaksi.fi

09 477 80 324

Lähitaksin taksitarkastaja

taksitarkastaja@lahitaksi.fi

09 477 80 344

Lähitaksin laitekoulutus

kuljettajakoulutus@lahitaksi.fi

050 418 1111