Asiakastiedustelut ja palautteet pyydämme lähettämään alla olevalla palautelomakkeella:

 
Oletko kadottanut kuitin matkasta? Mikäli kyyti on maksettu käteisellä tai Lähitaksin maksukortilla, kuitin voi jälkeenpäin toimittaa vain kyydin ajaneen taksin kuljetusyrittäjä. Siksi onkin tärkeää, että täytätte palautteeseenne kaikki taksikyytiin liittyvät tiedot, jotta pystymme identifioimaan kyseessä olleen taksin ja toimittamaan kuittipyyntönne eteenpäin. Mikäli kyyti on maksettu muulla maksu- tai luottokortilla, tulee kuittikopioasiassa ottaa suoraan yhteyttä kyseiseen korttiyhtiöön.
Lähitaksilla ei ole omaa löytötavaratoimistoa. Löytötavarat toimitetaan pääsääntöisesti lähimpään löytötavaratoimistoon.

Löytötavarat

Lähitaksissa ei säilytetä autoihin jääneitä tavaroita. Kuljettajat toimittavat löytötavarat löytötavaratoimistoihin. Löytötavaroista voit kysyä myös tilausvälityskeskuksestamme: p. 0100 7300 (1,92 € + 0,25 € / 10 s + pvm/mpm).

Lähitaksin toimisto palvelee Lähitaksin autoilijoita ja kuljettajia sekä Lähitaksin maksukorttiasiakkaita.

  • Autoilija- ja kuljettajasopimukset
  • Lähitaksin alueen kuljettajien ID-kortit
  • Lähitaksin maksukortit (tilaukset, sopimukset, laskutus)
  • Maksuliikenne (kuntakortit, Lähitaksikortit)
  • Autolaitenoudot
     

Osoite:

Nuijamiestentie 7
00400 Helsinki

Toimisto avoinna:

Arkisin klo 9-15 tai sopimuksen mukaan.

09 477 80 360   (ei taksitilauksia, ei asiakastiedusteluja)

toimisto@lahitaksi.fi
 

Taksitilauksia sekä löytötavaroita koskevissa asioissa ota yhteyttä tilausvälityskeskukseemme: p. 0100 7300 (1,92 € + 0,25 € / 10 s + pvm/mpm) tai sähköpostilla: palaute@lahitaksi.fi. Palautepuhelinnumero: 09 477 80 380 (arkisin klo 9-11)

Lähitaksi Oy
Nuijamiestentie 7
00400 Helsinki
Y: 0220285-3

 

 

 

Henkilöstö

Juha Pentikäinen

toimitusjohtaja

juha.pentikainen@lahitaksi.fi

09 477 80 320
040 865 0988

Caj Rautelin

myynti, laatu

caj.rautelin@lahitaksi.fi

09 477 80 331

Harri Matveinen

tuotantopäällikkö

harri.matveinen@lahitaksi.fi

09 477 80 329

Tuomo Antikainen

markkinointi- ja viestintäpäällikkö

tuomo.antikainen@lahitaksi.fi

09 477 80 379
050 470 4077

Jussi Suoverinaho

suunnittelu

jussi.suoverinaho@lahitaksi.fi

09 477 80 327

Mika Rautio

järjestelmäasiantuntija

mika.rautio@lahitaksi.fi

09 477 80 321

Tanja Tervalahti

koulutuskoordinaattori

tanja.tervalahti@lahitaksi.fi

09 477 80 390

Janne Rantala

aluepäällikkö

janne.j.rantala@lahitaksi.fi

0947780363

Jukka Setälä

autolaitelogistiikka, tekninen tuki

jukka.setala@lahitaksi.fi

09 477 80 321

HR

hr@lahitaksi.fi

09 477 80 323

Ville Tuovinen

laadunvalvonnan päällikkö

ville.tuovinen@lahitaksi.fi

09 477 80 341

Lähitaksin laadunvalvonta

laadunvalvonta@lahitaksi.fi

09 477 80 344 ma-pe 8-16

Taloushallinto

taloushallinto@lahitaksi.fi

09 477 80 324

Myynti

myynti@lahitaksi.fi

0100 84262